5 Eylül 2016 Pazartesi

Şebnem Burcuoğlu I Kocan Kadar Konuş    Yaz tatiline çıkmadan önce http://ekinekinoks.blogspot.com.tr/  blogunun sahibi sevgili Ümmü'ye uğramıştık.Daha önce Şebnem Burcuoğlu'na ait Kocan Kadar Konuş serisinden blogunda bahsetmişti.Öyle güzel bahsetmişti ki uzun zamandır okumak istediğim ama hep ertelediğim bu seriyi okuma isteğim bir kez daha artmıştı :) Ümmü'ye uğramışken kendisinden Kocan Kadar Konuş Serisini okumak için ödünç istedim o da bu isteğimi kırmadı ve kitapları okumam için bana verdi.Kendisine burdan da bir teşekkür edeyimmm :)))

    Yaz tatilinde 5 günlük bir Fethiye tatilimiz oldu.Bu süreçte serinin birinci kitabını okuma fırsatı buldum.Şimdiye kadar okurken böyle eğlendiğim bir kitap daha hatırlamıyorum.Çok eğlenceliydi.

    Kocan Kadar Konuş adlı  bu kitabın filmi de çıktı eminim bir çoğunuz biliyorsunuzdur.Filmde Murat Yıldırım ve Ezgi Mola oynamıştı.Normalde filmi izlemeden önce kitabı okumayı tercih edenlerdenim fakat bu flmi dayanamayıp izlemiştim.Ardından kitabı da okuyunca gördüm ki kitap birebir sinemaya uyarlanmış.Ezgi Mola Efsun karakterini çok iyi canlandırmış :)

    Kitabın konusuna gelecek olursak;

Türkiye'de kadınların DNA'larına kodlanmış olan evlenme saplantısı, ne yazık ki bizim ailede daha yoğun. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize bu evlenme saplantısı kalmış. 'Sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş' atasözü, anneannem Peyker'in lafıdır. Yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem.

Sözün özü, kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Hele ki bir de 30'una gelip de bekâr kaldıysan bu dünyada yatacak yerin yok!"

Evli misin?
Ya nişanlı?
Sevgilin var mı?
O da mı yok!
Yaş kaç?
Hmm. Anlaşıldı.

Sen en iyisi bu kitabı bir oku. Yalnız değilsin Türk kızı! Senden çok var -ay bunu da yanlış anlayıp trip atarsın sen şimdi. Yok, öyle demek istemedik. Ailen, çevren, eşin-dostun-arkadaşınkankan, hepsi evlilik lafı ediyor değil mi? Ama zor iş.

Koca bulmak ÇOK zor iş arkadaş…
(Tanıtım Bülteninden)


Kafanız çok doluysa hafif çerez bir kitaba ve biraz da gülmeye ihtiyacınız varsa bu kitabı mutlaka okumalısınız . 

2 yorum:

  1. Ismini cok duydugum bir turlu okuyamadigim kitaplardan!

    YanıtlaSil
  2. Ben ikinci kitabı Diriliş i okudum. Bana hitap etmedi.Daha eğlenceli olacağını düşünmüştüm, hayal kırıklığına uğradım .

    YanıtlaSil