23 Şubat 2016 Salı

Dekorasyon I Bebek Odalarında Gri'nin En Soft HaliBebek odası dekorasyonu denilince aklınıza gelen ilk renkler nedir ? Pembe,mavi,sarı,yeşil...Bildim değil mi ? İtiraf ediyorum benimde aklıma ilk bu renkler gelirdi.Eminim ki bebek odasının gri olması fikri bir çoğunuzun aklından geçmemiştir... Gelin bu yazım ile kafanızdaki ön yargılardan kurtulun...Son zamanlarda gömlemlerim sonucunda bebeklere sürekli aynı renkleri dayatmanın çokta hoş olduğunu düşünmemeye başladım.Erkek bebekse mavi,kız bebekse pembe eh daha cinsiyeti belli değilse sarı ya da yeşil :) Bebeklere alınan bir çok eşya bu renkler üzerine kurulmuş durumda.Tamam kabul ediyorum aynı zihniyete bende sahibim :) Fakat bu fotoğrafları görünce neden bir bebek odasına gri renkler hakim olmasın ki dedim.


Gri ama öyle koyu grilere boğmayın sakın odayı ve beyaz ile bütünleyin.Grinin seçebileceğiniz en soft rengini seçin.Bebek odanızı dekore ederken soft renklerle harmanlayın...İşte bu harmanlama kısmında kullanın pembeyi,maviyi gitsin :) 
Siz olsanız bebek odanızda gri rengini tercih eder miydiniz ? Benim bu konuda kafam oldukça karıştı açıkcası :)
 Bu arada artık blogumda bebekler üzerine yaptığım araştırmaları da zaman zaman sizlerle paylaşıyor olucam takipte kalın :)


8 yorum:

 1. İlerde bir bebek odası yaparsam inşallah bu odanın rengi suan belli oldu yani:) nasıl güzel bayıldım resmen harika:)

  YanıtlaSil
 2. Gri kullanıldıysa kesinlikle siyah kullanılmamalı bebek odasında. Daha çok beyaz tonları tercih edilmeli. Bebeğe psikolojik etki edeceğini unutmamak lazım :)

  http://menfiebrutas.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 3. Bayıldım bu tasarımlara evimi gerçekten böyle döşemek istiyorum -ikea tarzı- umarım gerçek olur :)

  YanıtlaSil
 4. gri severim ama bebek odasına pek uyduramadım ama pembe ile kombini güzel olmuş..

  YanıtlaSil
 5. Açıkçası gri düşünmezdim ama bu kombinler muhteşem olmuş...

  YanıtlaSil
 6. So beautiful and calm...
  Gorgeous photos! :)
  Kisses, Inês
  http://lardecoramado.blogspot.com.br/

  YanıtlaSil
 7. Oda gerçekten güzel olmuş, hatta kendim için de gri düşündüm :D

  YanıtlaSil