12 Aralık 2015 Cumartesi

2015-2016 Kış Dekorasyon Moda Rengi "Yanık Turuncu"


2015-2016 Kışında dekorasyonda hangi renklerin moda olduğunu buradaki yazımda söylemiştim.Şimdide bu kışın dekorasyonda moda olan rengi yanık turuncunun evimizdeki kullanım şekilleri hakkında ki önerilerime bir göz atalım.
Yanık turuncu sonbahara en yakışan ve hatta sonbahar ile en çok örtüşen bir renk.Bu yüzdendir ki kış evlerine de en çok yakışan renkler arasındaki yerini alıyor.Ben turuncu tonlarının bir oda içerisinde çok fazla kullanılmasını boğucu ve hatta sıkıcı buluyorum.Tıpkı aşağıda ki görseldeki gibi.Turuncuyu perde ve duvarlarda aynı aynda kullanmak başlı başına bir hata bence.Çünkü çok fazla göz yoruyor ve iç karartıyor.Siz bu hatayı yapmaktan kaçının.Yanık turuncu rengini detaylarda kullanmak en güzeli bence.Yanık turuncu renkli detayları beyaz,grinin koyu tonları ve koyu kahve renkler ile kombinleyebilirsiniz.Böylece bu soğuk ve sert renklere yanık turuncu rengi ile bir sıcaklık katıp odanıza bütün bir görünüm vermiş olursunuz.


Yastıklar,örtüler,perdeler ,avizeler,abajurlar vb gibi detayları yanık turuncu renginde seçmekte fayda var.Eğer evinizi bu senenin dekorasyon da moda rengi olan yanık turuncu ile dizayn edecekseniz.

5 yorum:

 1. Ben de koyu gri ve kahvetengiyle daha sıcak olduğunu düşünüyorum. Beyazla zaten her şey gidiyor ona yorum bile yapmaya gerek yok. ;)

  YanıtlaSil
 2. En sevdigim renklerdeen birisi, ve kışa gercekten yakışıyor

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel çok severim insanin içini isitan renklerden.

  YanıtlaSil
 4. son iki resimdeki turuncu mavi ve turuncu gri uyumunu çok çok seviyorum. hem sakin hem de elit bir görüntü veriyor bence :) sevgiler
  http://evriminblogu.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil