11 Ağustos 2015 Salı

Gelin Ayakkabını Kendin Yap !! Gelin ayakkabını kendin yapmaya ne dersin ? Oldukça iyi bir fikir olmaz mı bu ? Hadi takılın peşime :)
Bu tarz bir ayakkabı yapmak isterseniz sade düz ve boncuk rengi ile uyumlu bir babet almalısınız.Yapıştıracağınız boncukların aralarından zemin rengi göründüğü için ayakkabının boncuklarla aynı renkte olması önemli.

Ayakkabı üzerine boncuk yapıştırma işleminde silikon kullanmanızı tavsiye etmem.Hem kaba bir görüntü oluşturur hemde yapışması çok iyi olmaz.Bu boncukların iyi yapışması için japon yapıştırıcısı kullanabilirsiniz.Yada japon yapıştırıcısı gibi kuvvetli şeffaf yapıştırıcıları tercih edebilirsiniz.

Ayakkabınızı tasarlarken seçeceğiniz boncuk şekli,rengi türü tamamen size kalmış.Sadece boncukları seçerken çok iri boncuk seçmemeye dikkat etmelisiniz.Büyük boyutlu boncuklar kullanırsanız ayakkabıdan kopması daha çabuk olur.

Tüm bunlara dikkat ettikten sonra boncukları ayakkabıya istediğiniz şekilde yapıştırın ve kurumaya bırakın işte sonuç :)))2 yorum:

  1. Çok güzel olmuş elinize sağlık :)
    www.aylindensevgilerle.com

    YanıtlaSil
  2. güzel fikir buna benzer bir çalışmayı bebak bez ayakkabılarında yapmıştık yiğenime çok hoş olmuştu :)

    YanıtlaSil